BLOGI:

Uudised

16/05/2011 21:10  Eesti Karikavõistlused Kärestikuslaalomis Leevakul
14-15. mail 2011 toimunud kärestikuslaalomi karikavõistlused olid seni peetud võistlustest kõige osalejaterohkemad - kokku anti kahe päeva jooksul üle saja stardi. Esindatud olid kõik Eesti tugevamad klubid.

Naiste süsta klassis võitis esikoha Marianne Klopets klubist Veeslaalom 151 punktiga. Talle järgnesid Külli Raudsalu klubist Nelson 157p, ning taas Veeslaalomi klubi esindaja Kristin Tärn 161p.

Põneva heitluse pidasid maha meeste ühesüstad kus startis 17 meest. Võidu viis koju SK Pirita esindaja Tarmo Peiker 128 punktiga. Teise koha väärilise tulemusega sai maha klubi Veeslaalomi esindaja Erki Meisner 131 p. ning kolmas tulemus Ivar Hütt klubist Reimann Retked.

Hea meel on tõdeda, et seni väga tagasihoidlikult esindatud Eesti ühekanuude arvestuses tuli starti lausa 14 sportlast. Ilmselt aitas sellele kaasa veidi kergem ja mitte nii ekstreemne trass kui aprillis Jägala jõel peetud võistlustel. Kindla esikoha võttis Nelsoni esindaja Argo Raudsalu 143 punktiga. Teine oli Reimann Retked esindaja Andres Kaju (174 punkti) ning kolmas Rakverest Veeslaalomi esindaja Erki Meisner (177 punkti) kes näitas head sõitu juba süstaklassis.

Võistlustules olid ka meie noorema põlvkonna esindajad. Meesjuuniorite klassis võitis esikoha ülaatuslikult Nelsoni esindaja Aders Kastemäe 154 punktiga. Teiseks jäi SK Pirita võistleja Karl-Sander Uudsemaa ning kolmas Reiman Retked esindja Rasmus Hütt. Naisjuuniorite arvestuses sai esikoha Ekstreempargi esindaja Meriliin Irves.

Meeskondlikult saavutas esikoha SK Pirita koosseisus Tarmo Peiker, Lembit Uudsemaa ja Olden Jentson. Teiseks tulid Nelsoni I võistkond Külli Raudsalu, Argo Raudsalu ja Ago Kastemäe. Kolmas koht läks Nelsoni klubi II võistkonnale koosseisus Anu Aleste, Anders Kastemäe ja Erki Meisner. Neile järgnesid Narva klubi Whiteriver, Tallinnast Reiman Retked ja Võrust Ekstreempark.